United Records
Język polski English United Records na fb


Plan studia

Studio nagrań United Records składa się z następujących pomieszczeń:

LIVE ROOM

Zbudowany zgodnie z klasycznymi założeniami projektowymi pomieszczeń typu STONEROOM, przeznaczonych do nagrywania wszelkich instrumentów akustycznych, w tym, przede wszystkim, instrumentów i zestawów perkusyjnych.
Sala została zaprojektowana tak, aby posiadała ona zarówno "live end" (część refleksyjną zbudowaną z naturalnej cegły jak i dead end (część absorbcyjną wykończoną rezonatorami Helmholtza), dzięki czemu dźwięk ulegający rozproszeniu pozostaje pod ciągłą kontrolą.
Dla lepszego rozproszenia fal dźwiękowych ściany boczne zostały pokryte specjalnie nasączaną okładziną kamienną o wysokim współczynniku rozpraszania, gwarantującą pełną kontrolę nad zjawiskiem wczesnych odbić („early reflections”).
Sufit jak i podłoga pomieszczenia zostały odizolowane od konstrukcji budynku za pomocą elastycznych materiałów pozwalających im działać jako pułapki basowe, a także powstrzymujących obustronne przenikanie drgań.
Liveroom połączony jest z realizatornią przewodem wieloparowym zakończonym skrzynią wtykową typu wallbox z 48. symetrycznymi torami audio.

DEAD ROOM

Pomieszczenie zaprojektowane zgodnie ze standardami akustycznymi pomieszczeń tej specyfiki. Wykonane z materiałów chłonących, pozwalających na skrócenie czasu pogłosu do absolutnego minimum.
Podłoga, sufit jak i ściany dead roomu zostały wykonane w taki sposób, aby nie zawierały żadnych wzajemnych, sztywnych połączeń.
Jedną ze ścian oddzielających deadroom od realizatorni wyposażono w dwumetrowe okno o kątowo ustawionych taflach szkła. Pozwala ono na wzrokowy kontakt z realizatorem i zmniejszenie odczucia przebywania w zamkniętym pomieszczeniu, pozwalając na większy komfort pracy przy długich sesjach nagraniowych.
Połączenie audio z realizatornią zapewnia skrzynia wtykowa typu wallbox z 24. symetrycznymi torami zakończonymi złączami XLR.

 SALA KONCERTOWA

Studio nagran United Records umiejscowione jest niemal bezpośredno pod sceną 500-osobowej sali koncertowej Wojewódzkiego Domu Kultury, z którą połączone jest przewodem symetrycznym z 24. symetrycznymi torami audio, co pozwala na realizację nagrań studyjnych w warunkach sali koncertowej z udziałem publiczności, rejestrację imprez kulturalnych. Akustyka i gabaryty sceny pozwalają na wykonywanie nagrań dużych zespołów wokalnych, chórów, dużych zespołów instrumentalnych itp.

 

 REALIZATORNIA - CONTROL ROOM

Pomieszczenie swoją konstrukcją jak i zastosowanymi materiałami zapewnia optymalne warunki odsłuchowe. Dwudzielny sufit o różnych kątach nachylenia, elastycznie związany z konstrukcją budynku, stanowi nie tylko doskonałą pułapkę basowa, ale zapewnia odpowiednią propagację odbić fal dźwiękowych.
Realizatornia, stanowiąca serce studia, została wyposażona we wszystkie niezbędne połączenia audio, pozwalając na interkomunikację z przestrzenią nagraniową studia oraz salą koncertową WDK znajdującą się powyżej.
Dla zapewnienia kontaktu wzrokowego realizatora z artystą przebywającym w liveroomie, w znajdującej się za konsolą ścianie zamontowano monitor wizyjny połączony ze statyczną kamerą umieszczoną pod sufitem tego pomieszczenia, polepszając w ten sposób ergonomię pracy.

SALONIK

Mając na uwadze komfort naszych klientów, studio oferuje przestrzeń zapewniającą możliwość odpoczynku. Zainstalowana tam wygodna sofa, pufy oraz dwustrefowe oświetlenie pozwalają na relaks i odizolowanie się w trakcie długotrwałych sesji nagraniowych. Do dyspozycji klienta internet Wi-Fi.

 

 

 

 

 

W roku bieżącym planowane jest uruchomienie produkcyjnego Studia B, składającego się z deadroomu-u i produkcyjnej realizatorni.


PLAN STUDIA: