United Records
Język polski English United Records na fb


Serce studia

Sercem studia jest legendarna, analogowa konsola mikserska Soundcraft TS12 z 1979 roku, uważana za najlepszy produkt klasy studyjnej firmy Soundcraft Electronics Ltd., nagrodzona w 1987 r. prestiżową nagrodą TEC Award (Technical Excellence & Creativity Award) obok konsol Neve V series,Trident Di-An, Harrison Series Ten i przedwzmacniaczy Focusrite ISA.

Konsola przeszła dodatkowo szereg autorskich modyfikacji - po gruntownym rekapie wypełniona została kondensatorami Panasonic FM, Nichicon, Vishay, polipropylenowymi WIMA MKP i układami OPA Burr-Brown'a, co sprawia, że z powodzeniem konkuruje z brzmieniem legendarnych konstrukcji SSL czy NEVE.
 

System cyfrowej rejestracji i odtwarzania dźwięku oparty jest na najwyższej klasy konwerterach AD/DA firmy Solid State Logic (SSL), komunikujących się z DAW (Cubase 7.5) światłowodowo z wykorzystaniem protokołu MADI.
System obsługuje 48 kanałów full duplex.

Dzięki magnetofonom Sony PCM3324, Telefunken M15, Tascam 32 i Tascam 58 oferujemy również obsługę taśmy 1/4 i 1/2 cala w różnych prędkościach i formatach - od amatorskiej 9,52, przez semi-pro 19,05 do profesjonalnej 38,1 cm/s, co oznacza zarówno możliwość dokonywania zgrań miksu i masteringu w domenie analogowej na taśmach magnetycznych, jak i możliwości cyfryzacji rozmaitych materiałów archiwalnych.

W roku bieżącym, dzięki magnetofonowi Studer A800 MkIII, oferta rozszerza się o możliwość 24-śladowej rejestracji materiału muzycznego na taśmie magnetycznej w formacie 2 cale - co sprawia, że United Records wchodzi do bardzo wąskiego grona CAŁKOWICIE ANALOGOWYCH studiów nagraniowych, w których wszelkie etapy realizacji - od nagrania, przez miks, zgranie po mastering odbywają się z całkowitym pominięciem domeny cyfrowej.

W praktyce oznacza to, że artysta rozpoczynający pracę nad swoim materiałem, w zależności od czasu i środków, którymi dysponuje, ma do wyboru pełny pakiet usług:

- rejestrację analogową na taśmie lub cyfrową w DAW,
- miks analogowy na stole lub cyfrowy w DAW, 
- zgranie w domenie analogowej lub cyfrowej.

Najpopularniejszym sposobem pracy jest obecnie wielośladowa rejestracja cyfrowa, miks na konsoli analogowej z użyciem analogowego outboardu i procesorów wtyczkowych (przed sumowaniem) oraz taśmowe zgranie. Jest to metoda dające świetne efekty brzmieniowe przy równoczesnym zachowaniu ergonomii i wysokiego tempa pracy w systemie DAW.